♥ | Rock Fan CLub © 2009 | ♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Ominous Grief Röportajı [2001]

YazarMesaj
Dαrky '
ραтяση
ραтяση
Dαrky '

Rep Sistemi : 2

Ominous Grief Röportajı [2001] Empty
MesajKonu: Ominous Grief Röportajı [2001]   Ominous Grief Röportajı [2001] I_icon_minitimeCuma Tem. 17, 2009 9:38 pm

Ominous Grief uzun zamandır fırsatını bulup sohbetlerinin ve röportajın keyfini çıkartmak istediğim bir gruptu. Sonunda davulcu Çağlar benden once davranıp irtibata geçinde kendimi bir Cumartesi gün Tunalı`da bir cafede Cüneyt , Çağrı , Çağlar ve Ozanla otururken buldum. Hoş bahsi geçen gün oldukça hastaydım , o bakımdanda ne yaptığımı hatırlamam zordu ama yinede keyifliydi.

Çağlar cafenin girişinde karşıladı. Sohbeti güzeldi sağolsun. Bu arada röportajda genelde sorulara cevap verenin adı geçmemekte. Çoğunlukla Çağrı cevapladı.

Not : Bu röportajda ben BD (Bira Darkzine) karşı taraf ise OG (Ominous Grief) olarak adlandırılmıştır.

BD � Direk olarak sorulara geçelim , hoş hiç soru hazırlamadan geldim ama sonuç itibariyle doğaçlama yaparak kotarırım bu işi gibi gelmekte. Neyse şöyle bir duyum aldım ; Avrupaya açılmak istemekteymissiniz ve kayıtları gönderecekmissiniz , ama olumsuz bir sonuç gelirse müzik daha doğrusu OG hayatını bitirecekmissiniz ? Neden bu karar alındı ?

OG � Şu aşamada gönderebileceğimiz en iyi şey. Ve bir şekilde dinlediğimiz diğer yabancı gruplardan bir eksiği olduğunu düşünmüyoruz. Bundan dolayıdır ki bu karar alındı. Ve bunu kabul etmezlerse metalcilik ölmüş diyebiliriz .

(Bu arada bunu nerden duyduğumu merak ettiler , ama kendileri açıklamıştı )

BD - Yani siz iyisini yaptığınızı hissediyorsunuz en azından. Peki şöyle bir eleştiri var OG için. Mükemmel konser performansların yanında vasat kayıtlar. Buna ne dersiniz?

OG � Her konserde mükemmel olduğumuz harikalar yarattığımız gibisinden birşey yok aslında. Seyirci iyiyse bizde hayvan oluruz. Hatta ordaki sis kokusunu aldığımızda direk olaya gireriz . Olay seyircinin veya ortamın bizi gaza getirmesi.

BD � Peki o zaman şöyle sorayım , hiç unutamadığınız konserler ?

OG �
Ozan : Tiamat şahsen .. Acaip boktandı.
Çağlar : Seğmenler
Cüneyt : Seğmenler
Çağrı : Odtü iyiydi.
Cüneyt : Evet birde Odtü var tabi.

BD � Geçtik konserleride , klasik sorulara gelelim. Şarkı sözlerinizi eski davulcunuz yazıyordu sanırım.

OG - Evet şarkı sözleri Yiğitten geliyor. Sağolsun sürekli kefenin içinde dönüp duruyor , onlarıda bize veriyor.

BD � Aslında OG. Eski elemanlarıyla yenileriyle bir bütünlük içinde ama 4 sene beklemiş bir şeyler yapmak için. Bu neden , neden daha önce biz ya şimdi şansımızı deneyelim yada bırakalım bu işi denmedi ?

OG � Bizi etkileyen unsurlar vardı. Askerlik vardı , sınavlar vardı şu vardı bu vardı.
Çok fazla faaliyette bulunamadık. Ayrıca şimdi çıtamızda yükseldi. Birde zamanında çıkabilecek olan ama çıkmayan demolarımız oldu. Bazı şeyleri gördük. Yapıp yapamayacağımızı gördük.

BD � Türkiyenin ortamı sizin için nasıl görünüyor ?

OG � Türkiyede öncelikle kendini ön saflarda görmek isteyenler var. Bütün olmak isteyen yok. Liderinde aslında bütünün parçası olduğunu bilen en azından gören yok. Tüm organizasyonlarda tüm çalışmalarda kişisel bencillik ön planda. Herkes sadece kendini tatmin yolunda.

BD � Sizde nasıl peki bu durum ?

OG � Bizde ekip çalışmamız var. Mesela konserlerimizde Zoo tayfası çok yardımcı olurlar. Arkadaşlarımız var kendilerine şunu yapın demediğimiz halde yapmak için can atanlar. Hatta grafik tasarımızı yapan arkadaştan azar işittiğimiz bile oluyor

BD � Peki nasıl bu duruma gelindiki bizim piyasada ?

OG �
Cüneyt : Düğün salonları konserleri saolsun. Orda konser izleyen birisi bir daha konsere gelmez , gelmedilerde.

Ozan : İnsanlar amaçlarını belirlemeliydiler. Hedef çizmek lazım. Genel olarak karizma + karı kız olayına takılındıktan sonra zaten geriye pek birşey kalmıyor. Böyleleride azalmaya başladığı zamanda geriye kimse kalmıyor. Ses + ışık ve sponsor olayı son derece önemli ama bunlarda olmuyor. Zaten ya olacak ya bitecek.

Çağrı : Türkiyede bu olayın zayıflamasının tek nedeni şudur : eskiden metalci kızlar çok güzeldi. Bizim olmasın gelmesin dediğimiz tayfa onlar için geliyor sonradan içlerinden birer ikişer süzülüp geriye kalıyordu. Şimdi kızlarında durumu vahim olunca piyasa zayıflıyor. Ayrıca ne olursa olsun herşeyin bir ortama ihtiyacı var . Bizimde metalci ortamı oluşamadığı için olduğumuz yerde sayıyoruz. Ha bu arada yanlış anlaşılma olmasın kız aramıyorum.

BD � İdeal ne sizde ?

OG � Avrupada ses yapmak istiyoruz. İyi ve kaliteli bir grup olarak yerimiz olsun istiyoruz. Adamların ciddiyetlerinin farkındayız ki kendimizede güveniyoruz , en ufak bir ciddiyetsizliğimiz olmayacak.

BD � Kaldırabilecekmisiniz peki ? Herşeyi bu olaya kanalize etmeyi yani ?

OG � Olay bu yöne girince elbetteki bizde tercihlerimizi yapacağız. Bizim önümüzde daha iyi olabilecekler varken , yetersiz olanlar oldu. Biz o duruma düşmeden tam anlamıyla bu işle var olmak istiyoruz. O yüzde kaldıramamak gibi bir sorun olacağını sanmıyorum.

BD � Bunların yanında şöyle birşeyde var , önceki haftalarda Dumanla konsere çıktınız ?

OG � Aslını istersen o konser hava şartları nedeniyle her an iptal olabilirdi ama olmadı bizde acayip memnun olduk. Şu var , bizim tarzımız oraya Duman dinlemek için gelenlere göre çok çok sert. Ama Duman dinleyenleri ayırmak için bir neden değil bu . Ayrıca acayipde bir risk söz konusuydu. Sonuçta orda adamlar bizi bu ne be deyip domates yağmuruna tutabilirdi. Fakat bizim bu riski alışımız ve ordaki dinleyicinin güzelliği sayesinde başarılı bir konser oldu. Az önce konuştuk daralan bir piyasa var. Bunu genişletmek içinde faydalı oldu bizce. Konserden sonra bir çok kişi gelip tebrik ettiler. İlk defa dinleyenlerden hemde.

BD � Geldik yavaş yavaş olayın sonunaa , karnım acıktı feci şekilde. A şeyi unuttum , siz ne dinlersiniz genelde.

OG � Bizimde öyle çok büyük farkımız yokki diğerlerinden . Onlar ne dinlerlerse bizde dinleriz. Müzikal açıdan Suicide mesela favorilerimizden. Ravenwoods iyidir. Napalm Death , Necropsy , İhtiyaç Molası , Cenotaph etc. Ve etc.

BD � Hadi o zaman son sözlerinizide alalım sonra gömeriz sizi.

OG -
Cüneyt: Dayanışın. (Röportajdan önce Çağrıyı beklerken bu adam süper geyikti sonradan ne olduysa böyle tek kelimelik cevaplarla salladı beni )

Çağrı : Konuştuklarımız gerçek olsun , hayal kalmasın

Çağlar : Yardım için hazırız , kişisel olarakta grup olarakta.

Ozan : Ne bileyim ya. (Asıl hayret ettiğim bu adamın beni neden dövmediği olmuştu. Neyse)

Ominous Grief Röportajı [2001]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cenotaph Röportajı [2001]
» Deicide Röportajı
» Kurban röportajı
» Exodus Röportajı
» Overkill Röportajı