♥ | Rock Fan CLub © 2009 | ♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

'I', Abbath Röportajı [2006]

YazarMesaj
Dαrky '
ραтяση
ραтяση
Dαrky '

Rep Sistemi : 2

'I', Abbath Röportajı [2006] Empty
MesajKonu: 'I', Abbath Röportajı [2006]   'I', Abbath Röportajı [2006] I_icon_minitimeC.tesi Tem. 18, 2009 1:50 pm

Abbath’ın sıkı bir Motörhead fanı olduğu bilinir. Hatta Sons of Northern Darkness albümünü çıkarmadan önce okuduğum bir röpörtajlarında çoğu zaman eğlenmek amaçlı aralarında Motorhead coverları yaptıklarından bahsediyorlardı. Duruma bakılırsa ‘I’ bu eğlencelerini ciddi bir projeye dönüştürmüş Abbath. Aslında Shagrath(Dimmu Borgir)in Chrome Division isimli bir heavy metal çalışması kısa önce görücüye çıkmıştı. Sanırım bu adamlar Black metalden gerçekten bıkmışlar ve yeni işlere yönelmişler. Bu tür projeler uzun soluklu olmaz gibi geliyor. Metal Temple(YUN) tarafından yapılmış bu kısa röportajı siz değerli, nazicane bira.gen.tr okurları için çevirmeye çalıştım: Buyrun

Her şeyden önce Immortal nasıl gidiyor? Planlarınız neler?

Bir daha ki yıl boyunca birkaç özel show gerçekleştireceğiz. Örnek olanak Wacken Open Air da headliner, Ayrıca orada bir video olacak. Birkaç showla devam edeceğiz. Sonuçlara göre ne yapacağımıza karar vereceğiz.

Yeni proje için neden bu ismi tercih ettiniz?

Çünkü ismi Abbath olsun istemedim

(Laugh). Tamam bence senin fikrindi.

İyi bir fikir olduğunu düşündük. Bir isim bulmaya çalışırken, ‘I’ Demonaz’ın fikriydi. Grubun isminin Abbath olmasını istemedim eğer öyle olsaydı bu bir çeşit solo proje olurdu. Tabi ki Immortal’da olamazdı çünkü Immortal değildi. Demonaz ‘I’ olmasını önerdi bende çok iyi bir fikir olduğunu düşündüm. Daha sonra Immortal’ın isminide çağrıştırıyor. Evet işte bu yüzden bu ismin iyi olduğunu düşündük. ‘I’ gerçekten çok sağlam şeyleri sembolize ediyor.

Tamam. Yeni grubun üyeleri Immortal, Gorgoroth ve Enslaved’den. Aslında öldürücü bir kombinasyon.
Evet, bildiğiniz gibi bu elemanlarla çalışıcağız. Kendilerini gerçekten bu projeye adadılar ve benim saçmalığımın bir parçası oldular. Çok önemli bir iş yaptılar ve bu albüme imza attılar.
Diğer elemanlarla iyi bir iş birliği var mıydı?
Evet. Çok iyi çalıştık. Benim statüm patron gibiydi. Fakat çalışma sırasında demokrasi vardı.

Ve demonaz ortalarda mı? Sadece sözler yazılırken ortada oluyor. [Laughs]
Yeni projede sözleri yazmak isteyip istemeyeceğini sordum. Eğer şarkıları severse, fakat şarkıları sevdi ve bütün albüm için sözleri yazmayı istedi. İmmortal’da olduğu gibi iyi bir takımız.
Ağustosta In The Sky Festivalinde ilk kez ‘I’ adı altında katıldınız. İzlenimler nasıldı?İnsanlar sevdiler. Sahnede biraz zorlandım. Çünkü hastaydım. Bir kaç şarkıdan sonra çok fazla acı çekmeye başladım ve sahnede yapacaklarım konusunda zorlandım. Fakat show bitene kadar odaklanmam gerekiyordu. Sahnede iyi bir sound yoktu çünkü önceden iyi bir sound check yapmamıştık. Ama yapabileceğimizin en iyisini yaptık seyredenler beğenmiş gibi görünüyordu.
Far Beyond the Quiet şarkısı nedir ve Bathorydan ‘Quorthon’ a mı adandı?
Aslında bu şarkıyı bestelerken, Bathory nin soundu gibi bir şey olması niyetinde değildim fakat öyle sonuçlandı. Demonaz dinlediğinde, bu şarkıyı Quorthon a adamanın iyi bir fikir olacağını söyledi ve sözleri yazdı. Quorthon’nun söz yazarlığının büyük fanıdır. Bu şekilde demonaz iyi bir iş çıkardı.
Bu arada promo resimlerinizi gördüm , corpse paint’ı bırakmışsınız bunun nedeni nedir?
Neden? Çünkü bu ‘I’
Tamam. (laughs)
(Laughs). Şaka yapmıyorum. O Immortalla ilgili bunları karıştırmak istemiyoruz. Bu iş bizim diğer yönümüzü göstermekle ilgili. Burada daha çok ‘şavaşçıyız’, şeytani değil.
Daha fazla savaşçı mı gerçekten mi ? (Laugh)
(Laugh). Evet , herneyse
Müziğin bu albümde nasıl bir ilerleme gösterdi?
Bununla hedefimizi daha iyi belirledik. Parlak bir geçmiş vardı, fakat yeni kapılarda açtık ve bu dönemde yeni işlerde yaptık. Bu benim genel fikrim ve bence çoğu insan bu albümü kabul edecek. Aslında Çoğu insan bu albümü bekliyor,
Tur planı var mı?
‘I’ ile ilgili bir tur planlamadık. Rockwave Festival fertivalinde Immortal ile beraber olması güzel olurdu. Henüz için organizatörlerden bir teklif yok. Her neyse kısas üre sonra Yunanistan’a gidebilirsem memnun olacağım, orayı çok sevdim , ayrıca orada birkaç arkadaşımda var.
Eklemek istediğin bir şey var mı?
Meraklı adamlar bizim kaderimizi belirleyecek.
Whoa..!
(Laugh) Cehennemde görüşürüz.
Grubun sitesi : http://www.i-metal.net/
(Kaynak: Metal Temple)

'I', Abbath Röportajı [2006]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Episode 13 Röportajı [2006]
» Sarcophagus Röportajı [2006]
» Darkthrone Röportajı [2006]
» Dreamtone Röportajı [2006]