♥ | Rock Fan CLub © 2009 | ♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Core Röportajı [2004]

YazarMesaj
Dαrky '
ραтяση
ραтяση
Dαrky '

Rep Sistemi : 2

Core Röportajı [2004] Empty
MesajKonu: Core Röportajı [2004]   Core Röportajı [2004] I_icon_minitimeCuma Tem. 17, 2009 10:25 pm

..Ironman. İnsanlar seni Hain Dede olarak tanıyorlar, nereden çıktı bu, rahatsızlık veriyor mu?
..Murat. Bu baya bi zmaan ewel,bi arkadasımın laf arasında söledigi bi cümle,asıl adım Murat,ama cok sayıda murat oldugundan kelli bi lakap gerekli olmus,ölede hain kaldı,ama tanıyanlar cok iyi bilirki hic de hain bi adam deilim
..Ironman. Ama şu sıralar bildiğim kadarıyla bu derece brutal vokal yapan tek Murat sensin
..Murat. baska bi death grind grubunda Murat isimli vokalist yok bildigim kadarıyla :-)
..Ironman. Core müzik olarak thrash`e daha yakın, ama vokaller söz konusu olduğu zaman ultra brutal death grind etc. etc.Neden bu böyle ?
..Murat. Core kuruldugunda gitar calan Zafer Kabadayı ile konustugumuzda
thrash cizgisinde müzik yapılacaktı halbuki daha evvelki gruplarım gene death yada extereme cizgilerinde dolanan calısmalardan ibaretti ancak Zafer cıkınca gruptan,ben o parcalara gene eski vokalleri dösemeye basladım. grup icinde bu sersemlik birkac sene sürdü
cok sıkı beyin yıkama yöntemlerim neticesinde su son 1 senedir death ve üstü besteler ortaya cıktı.Disease demosundaki calısmalar ve son yapılan 8 yeni beste tamamıyla kısa net akıskan gaz death grind parcalardan ibaret öle inanıyorumki bundan sora thrash sadece bi nostalji olacak.
..Ironman. Memnun musunuz bu kayıtlardan?
..Murat. Disease deki parcaların soundu kaydı bicok gruptan daha net daha ii olmasına rağmen kişisel olarak ben tatmin olmadım ama nedenleri var tabi,İzmirde olan bir kayıtta grup
kayıtlardan sora mixer basında olmassa,posta ile gelen giden cd lerden kaydı yapan kisiye isteklerini söylerse neticesi doğal olarak bu oldu.
..Ironman. Ne lazımdı peki senin bu kayıttan tatmin olman için, yada ne eksik?
..Murat. biz daha akıskan bi sound düsündük,edinemedik bunu.bi kere genel sound da sorunlar war,pek dikkat cekmemekle beraber isin mutfagında olan ben davul tonlarındaki düzensiz
degisimleri farkederim,gitar volümlerini farkederim,vokallerdeki düzensizlikleri farkederim
bu heves kırıcı oluyo kısmen,tatminsizlik yaratıyor.
..Ironman. Sitenizden takip ettiklerim var, dinleyici feedbackleri açısından Pek çok kişi kayıtları çok beğendiklerini söylüyor Bunların dışında genel olarak tepkiler nasıl?
..Murat. evet bu türü begenenler cok bisi beklemedikleri icin Türk gruplarından,seyirci gözü ile
begeniyolar ancak asıl begenmesi gereken insanlar,mesela plak sirketleri saydıgım seylerin pekala farkındalar. bunun sonucu olarak biz amatör gruplarla ilgilenen bi sirketle dagıtım icin anlasamadık.
..Ironman. Bir sorum olacak, ama arada hemen başka bir şey sorayım
..Ironman. 8 yeni beste kaydedildi, sonra demo olarak çıkarmaya karar verdiniz, ne düşünüyorsunuz kayıtların geleceği açısından?
..Murat. simdi 10 parca oldugunda bu sarkılar birkac ay sürekli olarak stüdyoda calınacak.
aksi oldugunda sarkıların alt yapısı icin emin olamayabiliyoruz.eger herkes ok lerse grup icinde muhtemelen Ankara da bir stüdyoda kaydedilecek yeni bestelerin akıbeti cok daha saglam olacaktır cunki hem tek bir tür baz alınarak yapıldı ( death-gore-grind) hem sound icin genc arkadaslarım artık
istikrarı sagladı kendi kafalarında...bu durumun neticesi bu tarzla ilgilenen bi sirketin
kayıtlara bestelere sıcak bakacagı ve dagıtımını da üstlenecegi yönünde.
..Ironman. Daha önceki albüm Ada Müzikle anlaşmazlık olduğu için netten beleş dağıtılmıştı, bu kaydın da öyle bir kaderi olabilir mi?
..Murat. Ada müzik ise bir kazaydı cok beter sansızlıktı tek diyebilecegim bu:-) bunun yanı sıra
eger dier anlasacagımız X sirket sakınca görmesse ben gene netten ücretsiz olarak mp3 dagıtma taraftarıyım.
..Ironman. Daha önce çok konuşuldu zaten Ada meselesi, devam etmeye de gerek yok bence.
..Murat. hıhım
..Ironman. Peki, dinleyicilerden olumlu tepkiler geldi dedik, diğer müzisyenlerden, başka gruplardan gelen tepkiler nasıldı?
..Murat. En son İzmir de olan konserde cok az
seyirci vardı ancak bu türü sewenler cok gaz olduklarını ifade ettiler oradaki lokal gruplardanda birkac arkadas geldi tanıstı ve begendiklerini söledi o konusma neticesinde ekimde İzmir icinde bir konser dahi konusuldu Core da davet edildi uzun bir süre bu,ancak gerceklesirse cok iyi bir org olcagı konusunda hemfikir olduk:-)
..Ironman. Konuyla alakalı bir başka soru sorayım, Core genel olarak diğer gruplarla karşılaştırıldığında daha yalnız bir grup olarak görünüyor Doğru mu bu, öyleyse neden?
..Murat. yalnız degilde pek organizatör destegi olamayan bir grup diyelim cünkü
bu grubun elemanları acıkcası pekte sosyal insanlar degiller,herkesin bi amortiden cıkmıs yogunlugu war dersler is hayatı vs. bu durumda o ilişkilerin eksikligi beraberinde
bir cok konser yada festivale katılamamayıda beraberinde getirio bir cok calısmadan biz cok sora haberdar oluyoruz. kasıtlı bir sey yok bence sadece sosyallesememek söz konusu
..Ironman. Bu konuda değiştirebilecek çok birşey yok o halde, netekim grup elemanları hayatlarını müzikten kazanmadıkları sürece daha fazla mesai ayıramazlar
..Murat. hayatlarını kazanmak ne kelime,masraflar bile karsılanamıyor
..Ironman. Yani bir şekilde Core`un bu arka plandaki görüntüsü en azından organizasyonlar bazında devam edecek gibi görünüyor, öyle değil mi?
..Murat. kesinlikle,bu ülkede böyle uc müzikler yapmanın degismez kaderi.degismez diyorum cok radikal bir degisiklik olmadıgı sürece aksi olmayacak maximum olacak sey yol parasının karsılanması ve cesitli illerde vasat yada üstü bi ses düzeni ile 45 er dakkalık konser yada dinletiler yapmaktır.
ha bu durumdanda kimse sikayetci degil,bunla yetinmesini hele ki ben seneler sonunda coktan ögrenmis oldum:-)))
..Ironman. Evet, aslında müzik piyasamız çok öğretici Core`da bunları öğreniyor olsa gerek, sonuçta her yeni kayıtta müzikteki değişim keskin bakışlar olmaksızın belli oluyor.
..Ironman. Aslında Antalya, İzmir, Konya, Eskişehir, Ankara ve İstanbulda konserler verdiniz
..Murat. ama ben söyle düsünüyorum,örnegin bilardo hobim olsa gene bi harcama yapacaktım saatlerim salonda gececekti,baska hobiler icinde aynı sey gecerli,biz tercihimizi 4 kisi stüdyoda kazıyarak ve
hayvanlık yapmaktan yana kullandık.
..Ironman. Bilmiyorum eksik var mı? Bu konserlerin getirisi ne oldu?
..Murat. dogru bilgiler bunlar
Ehh, ben bilmeyecem de kim bilecek (ehaha)
..Murat. ama en tatmin edici olanı Ankara RS festivali be İzmir deki son konserdeki performanstı
orada olan herkes bi kez daha emin olduki konserden önce soundcheck yapmak
ve kısmen daha ii bir tesisatla calmak grubun performansını net sekilde arttırmakta.
zaten müzik yogun,kısmen kaos bi yapısı var,üste bozuk ve volümü yetersiz bir anfi bi cok seyi daha cekilmez hale getirebiliyor.
..Ironman. Evet, grup tatmin olunca seyirciyi de tatmin eder
Peki, diyelim ki Core yeniden kayda girdi, grup içindeki herkesin beğendiği, sorunsuz bir çalışma çıktı ortaya
ve bu kayıtlar firmalar tarafından beğenildi, albüm de çıktı.
Ne değişir Core için
..Murat. bir kere insan istedigi seyi elde etmenin hazzını nasıl yasarsa Core dahilinde cefa cekmis bu elemanlar hayata cok daha güvenli bakar,maddi bir beklenti gene söz konusu olmamakla beraber uyumadan önce düsledigi yurt dısı konserleri icin bir kapı aralanmıs olur bir hobinin yarı profesyonel
duruma gecisindeki sıkıntılara daha rahatca gögüs gerer o gaz senelerce insanı daha sıkı bir performans icin kamcılar süphesiz.
4
..Ironman. Aslında görünürde çok şey değişmemekle beraber, grup elemanları için çok şey değişir.
Peki sence grubun bu şansı yakalama potansiyeli ne durumda Kendi şarkılarını nasıl değerlendiriyorsun?
..Murat. eger su istikrar böle devam ederse,grup elemanlarında temelden sarsacak bir sorun cıkmassa ve su finans isini halledebilirse ben Core un su son kayıttan sora seytanın bacagını kırıp paramparca edecegini,ebediyen kendinden uzaklastırcagını bile düsünmekteyim bundan sonrası gene organizasyonlara kalmıs,ancak hersey su ana kadar gelistiginden daha faydalı olacaktır.
..Ironman. Evet, Core`un bacak kırması hepimizin arzusu, netekim şanssızlıktan çok çekmiş bir grup olduğunuzu her fırsatta söylemektesiniz
..Murat. her grubun basına gelen terslikler,yüksek dozda Core etrafında var,ancak görünen o ki kimsede caymıs vazgecmis degil hatta daha bir kamcılanmıs görünüyor.
..Ironman. E peki, kamçının fazlası zarar değil mi? Düzelemeyecek yaralar bırakmaz mı?
..Murat. sanmıyorum bu grup su ana kadar sunca terslige
sunca köstege ragmen o sekilde konserde kazıyor ve kendini paralıyorsa mazohizmin uc noktalarındadır diye konusuldu kendi aramızda en son ehehe ama mesela
son bikac senedir ziyaretci defterine gelen küfürler kesildi birkac webzine de konser icin " objektif " yazılar yazılmaya baslandı
..Ironman. Bir çok konser verildi, mesela Tankard`la aynı sahne paylaşıldı, kim var grubun kafasında bir gün birlikte konser vermek için, elemanlar kimi isterler?
..Murat. o ütopya bir cevaba insanlar ne tepki verir kim neyi nasıl kalaylar bilemem de
gönül saldırgan,kazıyan sert gaddar müzik yapan bir cok grubu ister,yurtdısından saymam istense dying fetus,deeds of flesh,Liturgy olabilir.en son noktası SIX FEET UNDER dir,o günden sora hic bisey eskisi gibi olamaz benim icin ....Ironman. Yurt içinden beğendiğiniz kimler var?
..Murat. Cenotaph,Cidesphere olabilir Suicide olabilir,bunlar cok basarılı türünde güzel calısmalar yapan gruplar..
..Ironman. Yeni Core şarkıları, nasıl şarkılar, dinleyenler üzerinde nasıl etki bırakacak sence?
..Murat. yeni yapılan parcalar tamamen hızlı,asırı gaddar bir vokal üstüne kurulu,davul partisyonları akıcı,hersey iyi bir kayıt ortamına bakıyor ve bunun finansmanına tabi ama neticesinde yaklasık 22 dakikalık expres tren gibi gelen gecen bir cd dinleyiciye ulasıcak
daha evvel eleman sorunu yasandı,örnegin bir klavyeci geldi gruba,onun zamanında
yapılan sarkılar daha sonra klavyesiz calınınca her ne kadar revize edilsede eksik kaldı
ancak su an ideal bir arkadaslık ortamı var,kararlı bir tutum sergileniyor grupca,neticesi tamamen enerjik bir performans üstüne kurulu 10-12 sarkılık bir cd yapmaya yönelik calısma hedefimiz
konsepti belli,gene sarkıların baslarında cesitli monologlardan ibaret introlar olacak,temiz oldugu kadar sert soguk buz gibi bir sound üstüne insanın midesini kasan sarkılar dinleyecek cd alanlar yada mp3 cekenler..
..Ironman. Yani dinleyici Cd`yi çalmaya başladıktan itibaren sonuna kadar yerinde duramayacak diyorsunuz?
..Murat. türü seviyolarsa evet.
..Ironman. Konsepti ne olacak peki?
..Murat. Anatomy..albümünde siyasal icerik sözkonusuydu cünki 2 kisilik bir proje olarak baslamıstı calısma ancak gelen tepkiler beni,bu sosyal iceriklerin bu dinleyiciye samimi gelmedigini yada birkac beden büyük geldigini gösterdi. cesitli dedikoduların arkadan yapılan köstek kulislerinin neticesidir bu tespit.artık tamamen kisisel egilimleri ortaya net sekilde döken,siddetin birde Core olarak yorumunu ortaya koyan konular işlenicek,örnegin Disease demosuda buna bir örnektir.
..Ironman. Peki, mesela insanın içindeki şiddeti çıkaran şarkılar yerine, neden insanın içindeki sevgi böceğini ortaya çıkaran şarkılar denemiyorsunuz? Onlar daha çok tutmaz mı?
..Murat. o egilimleri barındıranların cogunlukta oldugu bu ülkede eksiklik coktan farkedilmis,müzik kanalları acılmıs,günler geceler boyu yasanması imkansız asklardan dayanılmaz kaswetli ask acılarından hicranlarından bahseden binlerce sarkı var zaten ehehe .ama insanlar ne kadar inkar etselerde death ve ustu bu tarz müziklerin seyirciye verdigi enerji tartısılmaz.
..Ironman. dedim şimdi girişecek bana ana avrat Razz
..Ironman. Yani yeni şarkılarınızla beraber daha iddialısınız?
ben son bikac senedir emelime kavustum ancak arkadaslarımda gördülerki death metal ve üstü besteler cok daha desarj edici cok daha zevkli,örnegin gecen sene bile adı gecmezken artık Cannibal Corpse coverları konusulmakta grup icinde,herkeste kendini biraz daha gelistirmek icin istek azim calısma görülüyor bunun neticesi saglam bir org dahilinde los bir ortamda Core performansını izlemekte görülecektir
..Ironman. İnternet sitenizden grubu dinlemeden önce yapılması gerekenler yani bir nevi prospektüs var, bu şekilde müziğiniz daha iddialı oluyormuş, sen ne dersin?
..Murat. tamamen ciddiyetten uzak,etrafta yapılan geyiklerin derlenip toparlanıp sanki bir ilacın prospektüsü olarak siteye konmasından baska bir sey degil
bunda benim sağlık/medikal sektöründe calısmamında bir katkısı wardır muhtemelen
..Ironman. Aslında web sitenizdeki pek çok materyalde öyle, geyik amaçlı
Neden siz web sitenize karizmatik resimler koyup insanları etkileyecek şeyler yazmak yerine bunları yapıyorsunuz?
..Murat. bircok grup internet sitesini bir sirkete hazırlatır,biz kendimiz hazırladık.baz aldıgımız seyler cabuk acılması ve zengin icerikli olması ama hazırlarkende bize haz vermesiydi
bunun bir yöntemide icerige bazı özellikler katmaktan geciyor diye düsündük.acıkcası gruptaki hic bir eleman kızları heyecanladıracak bir fizige de sahip olmadıgı icin karizma resimler yerine bir takım atraksiyonlara doldurduk sitede bazı wallpaper lar,bazı kücük ancak faydalı programlar mevcut
bunun yanısıra bazı arkadas gruplarımızın sitelerine linkler var,sıkca ziyaret ettigimiz sitelerede linkler var.
..Murat. yeni konserler org lar dan dem wuracak olursak
..Ironman. vuralım..
..Murat. ekim ayı icinde İzmir de bir konser konusuldu bunun haricinde her sene yapılan RS festivali icin basvurumuz var,haricinde mantıklı organizasyonların herbirine acıgız
..Ironman. peki demoyu nasıl dağıtmayı planlıyorsunuzzz
..Murat. Disease demo cd si cok yakında kendi imkanlarımızla cogaltılacak ve
muhtemelen yaz sonunda sadece grupların dagıtımları ile ilginen bir arkadasımız tarafında mail order gibi bir yöntemle meraklısına ulastırılacaktır eger o güne kadar bekleyemem diyen varsa
sitedeki mail adresi ile bizimle temasa gectigi takdirde posta parası dahil 2.5 milyon gibi bir cüzzi miktar karsılıgında bu cd yi edinebilir..
bu röp icin Bira Darkzine e ve senelerdir sitedeki desteği icin IronMan Emrah 'a teşekkürü bir borc biliriz..

Core Röportajı [2004]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hypocrisy Röportajı [2004]
» Decapitated Röportajı [2004]
» Suicide Röportajı [2004]
» Hazerfan Röportajı [2004]
» Vader Röportajı [2004]