♥ | Rock Fan CLub © 2009 | ♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Goregast Röportajı [2007]

YazarMesaj
Dαrky '
ραтяση
ραтяση
Dαrky '

Rep Sistemi : 2

Goregast Röportajı [2007] Empty
MesajKonu: Goregast Röportajı [2007]   Goregast Röportajı [2007] I_icon_minitimeC.tesi Tem. 18, 2009 2:02 pm

2006 da yayınladıkları Viva El Animal albümü ile tanıdığım Goregat'ın vokal kişisi Rico ile yapılmış röportaj aşağıdadır. Buyrunuz.

Viva el Animal albümünüz çok kraldı. Albümde bazı parçalarda İspanyolca sözler kullanılmıştı. Bu fikir nereden çıktı?

Sözlerin ispanyolca olmasinin sebebi esimin Kolombiyali olmasidir, yani esimin anadili ispanyolca. Ispanyolca yi seviyorum ve müzige`de cok uyumlu.

Albüme gösterilen ilgiden memnun musun?

İlk albümümüz bin adet satti. Taninmis bir grup olmamamiza ve iyi
promosyon yapamamamiza ragmen bu iyi bir rakamdir.Biz de bu sonucu beklemiyorduk ama tabiiki bizi mutlu etti.

Sizin dışınızda Cattle Decapitation ve Animals Killing People gibi gruplar da sözlerinde hayvan haklarından ve onlara yapılan işkenceden söz ediyor. Bu grupları nasıl buluyorsun?

Cattle Decaption grubunu uzun zamandir biliyorum. Animals Killing People'i kisa bir süre önce My Space' te gördüm ve iki grubu da severim. Death Metal ve Grind Core dalinda olmalarina ragmen, ciddi
konularla ilgilenmeleri ve bunu müziklerine yansitmalarini olumlu buluyorum. Bu gruplara hayvan haklarini düsünen ve savunan Looking for an Answer ile Agothocles gibi gruplarda eklenebilir.

Peki hıyar black metalci gençliğin sahnede hayvanlara işkence ederek ''show'' yapması konusundaki görüşlerin?

Daha önce gittigim bir konserde Band Eminenz grubunun seyircilere cig et parcalari attiklarini gördüm. Aptalca ve Igrenc bir seydi,midem bulandi. Bu sacmaliklardan nefret ediyorum.Bu gruplarin aramizda yeri olmamali.

Önceki grubunuz Distress'in dağılıp yola Goregast adı ile devam etmenizin sebebi nedir?

Distress olarak dagilmamizin sebebi gruptaki bazi arkadaslarla fikir ayriligiydi. Bu arada baska gruplarda Distress adini kullaninca bizde degistirmeye karar verdik. Goregast ,Distress' in devamidir ve iki Distress üyesi tarafidan kuruldu. Viva el animal albümündeki iki parca “ Patrick Corpse “ ve ''Psycho '' eski Distress günlerini animsatir

Distress'e ait kayıtları yeniden yayınlamayı düşünüyor musunuz?

2002 yilinda 100 adet limited edition olarak cikardik. “ H.I.H “ ve “Putrid Corpse “parcalari vardi. Artik bulunmuyor.

İlham kaynağınız olan gruplar kimlerdi?

Beni etkileyen bazi gruplar var. Bunlar CARCASS,NAPALM DEATH, PUNGENT SENCH, CADAVER, GENERAL SURGERY, DOOM, DISRUPT
HAEMORRHAGE, PYOGENESIS, YACÖPSAE, BLOOD, DEAD, NECRONY, REGURGITATE ve AHATHOCLES .

Mart ayında çıkacak yeni albümünüz La Revencha ile ilgili neler söylemek istersin?

Süper bir albüm olacak.Önümüzdeki hafta stüdyoya girecegiz.Yeni albüm “ La Revanca “ , ilkinden farkli oilacak. Bu albümde 10 parca ve bir de video olacak.Tabii ki bir de hikayesi var bu albümün. Bu hikaye, hayvanlara iskence yapanlari ,labaratuarlarda hayvanlar üzerinde deney yapanlardan intikam alan bir hayvanseveri anlatiyor. Albümde Grindcore,Crustcore,Death Metal elementleri olacak ve 21.03.07 de cikacak.

Andreas Hilbert ile çalşmak nasıldı?

Andreas Hilbert müthis bir prodüktör ve müzik adami. Inanilmaz bir müzik kulagi var. Viva el Animal in kayitlari 9 gün sürmüstü. Tüm kayit,mixleri ve mastering i Andreas yapti. Yeni albüm calismalari bizi simdiden heyecanlandiriyor.

Şimdiki şirketiniz olan HECATOMBE RECORDS dan memnun musun?

Hecatombe Records hakkinda bir yorum yapamayacagim. Viva el Animal i Delicious Bowels Agancy`den cikarmistik. Ama Pedro`yu iyi tanirim, iyi biri. Basarili bir is cikaracagini düsünüyorum.

Bu röportaj işlerinde klasik sorudur, bildiğiniz Türk grubu var mı?

Türk gruplardan Sakatat`i biliyorum.Harika bir grindcoreband. Sanirim Ciddesphere`de bir türk grubu ve oldukca melodik bir stilleri var. Türkiye`de bu müzigin,senin ve Bira Darkzine sayesinde gelisecegine inaniyorum. ( estağfurullah abi naaptın )

Regurgitate ve Napalm Death ile birlikte bu memlekette görmeyi en çok istediğim grupsunuz. Mümkün mü buralarda bir konser?

Bu cok iyi olur.Mart`ta Almanya turnemiz var, bu arada Hollanda`ya ugrayacagiz. Eylül`de sirada Ispanya ve Portekiz var. Yardimci olursan Türkiye`ye gelmeyi cok isteriz.

Son olarak hiç rakı içtin mi? Buraya birlikte gelirseniz rakı yapmak süper olurdu

Raki´yi bilmezmiyim. Türk dostum Tamer ìn sayesinde tattim. Raki
tam bir seytan icadi ama cok sevdim. Türkiye`ye gelmeden simdiden
5,6 sise sogutabilirsin.

Sorularım bu kadar. Röportaj için teşekkür ederim.

Sana ve okurlariniza ilginiz icin cok tesekkür ederim. Viva El
Animal albümümüzü Linkveya Link adreslerinden kücük bir ücret karsiliginda temin
edebilirsiniz. Yeni albüm " La Revancha " , 21.03.07 tarihinde yayinlanacak.

Evet dostlar gözlerinizi acin ve grind on.....................

Goregast Röportajı [2007]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Six Feet Under Röportajı [2007]
» Deathblow Röportajı [2007]
» Deicide Röportajı [2007]
» Psycroptic Röportajı [2007]
» Theudho Röportajı [2007]