♥ | Rock Fan CLub © 2009 | ♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Anaflaxia Röportajı [2006]

YazarMesaj
Dαrky '
ραтяση
ραтяση
Dαrky '

Rep Sistemi : 2

Anaflaxia Röportajı [2006] Empty
MesajKonu: Anaflaxia Röportajı [2006]   Anaflaxia Röportajı [2006] I_icon_minitimeC.tesi Tem. 18, 2009 12:10 pm

Neden ve nasıl bizi seçtiklerini bilmediğim bir şekilde ilk albümlerini gönderdikleri zaman tanıdım Anaflaxia'yı. Albümlerini dinlediğim zaman işin sonucu grubun bir şarkısının 2005'in en iyi şarkısı adayı olmasına kadar varmıştı. Ama grubun, bu albüm dışında herhangi bir fonksiyonunun olmaması, konserlerde yer almaması, diğer "şahane" webzinelerde boy boy resimlerinin geçmemesi de aklımızda çok soru işareti bırakıyordu. Geçtiğimiz günlerde Modus Operandi isimli bir cover albümü yayınlayan grubun kurucusu ve bas gitaristi Hakan Dinçer aklımızdaki bu soruların bir kısmını msn'den cevapladı. Röportajı daha sofistike olsun diye, editlemeden ve chat logu şeklinde yayınlıyorum..
(Vallahi tembellik değil!)
IronMan: Saygılar sevgiler

Anaflaxia: Aynen.

IronMan: Yanlış biliyor olabilirim, ama bu aralar albüm çıkartabilen gruplar içinde sanırım en underground'u sizsiniz. Doğru mudur bu?

Anaflaxia: Sanırım öyle, pek konser falan da olmayınca öyle oldu haliyle.

IronMan: Peki bu tercih mi mecburiyet mi?

Anaflaxia: Daha çok mecburiyet.Hepimizin hme okul hem de işle uğraştığımız için hiç zaman bulamıyoruz konsere.Üstelik bier sürre önce Baki de askere gitmişti, daha yeni döndü.Bunun da etkisi var.

IronMan: Peki yeri gelmişken soralım o halde, gelecek dönem için hareket görünüyor mu?

IronMan: Yoksa bir süre daha yer altının duvarlarını mı kazıyacaksınız ? (ne demekse bu?)

Anaflaxia: Bir süre daha böyle gidecek gibi görünüyor, çünkü albüm ve yeni parçalara yoğunlaştık.Belki bir üç ay sonra konserlere de başlarız, kesin bilemiyorum.

IronMan: Hmmss, yeni albüm çalışması gündem de yani?

Anaflaxia: Evet, çalışmalarına başladık.Tabii ne zaman çıkar henüz belli değil.

IronMan: Peki, çıkarttığınız iki albüm var. In to the sound of slaughter, tarafımızdan beğenilen bir çalışma oldu ve 2005'in Enleri Oylamasında yüksek puan aldı. Bununla birlikte cover albümü Modus Operandi bence oldukça başarılıydı. Bu albümlere gelen tepkiler ne yönde?

IronMan: Ya da tepki alabildiniz mi?

Anaflaxia: Aslında Türkiye'den fazla tepki alamadık, daha çok yurtdışından geldi tepkiler, onların da tamamına yakını olumluydu.Sanırım Türk dinleyicinin konser eksikliği yüzünden pek haberi olmadı bizden.Ama gelen tektük tepkiler güzeldi.

IronMan: Eh zaten memnun olmasanız durumdan herhalde devam etmeye çalışmazsınız, herhalde yani.. Bu arada biz tepki verdik, lütfen kaale alalım Razz

Anaflaxia: Evet, size de teşekkürler, gönlümüzde yer ettiniz

IronMan: Modus Operandi, muhtemelen üzerinizde etkileri olan grupların şarkılarından oluşuyordu, yanlış mıyım ?
Ama bunların yanında Anaflaxia'nın kendine has bir soundu da var? Bana eski Ankaralı grupları anımsatıyor bu. Bu özel soundun mimarı kimdir, yoksa ben tamamen sıktım mı bunu ?

Anaflaxia: Evet, işte Slayer, Testament, Kreator falan.Deyim yerindeyse biz bu grupları dinleyerek büyüdük ve hala da bunların dünyadaki en iyi metal grupları olduğunu düşünüyoruz.Biraz eski Ankara soundu olduğu doğru, mimarı kim bilmiyorum, galiba Baki'yle banim.

IronMan: Bu sound sanırım Baki'nin solo tarzından kaynaklandı.
Ha, yani siz de kabul ediyorsunuz bunu?
Çok şükür yüzüm kara çıkmadı.

Anaflaxia: Tabii ki, neden etmeyelim

IronMan: Bu arada o albümde yer alan gruplar konusunda size katılmamak elde değil, yalnız In Flames'le aram iyi değildi oradakilerden, ama Behind The Space'de en sevdiğim oldu nedense... Kısmet tabi bu işler
Yeri gelmişken sizin bu albümde en sevdiğiniz şarkı hangisiydi ?
Hatta bir de In To The Sound Of Slaughter'dan en sevdiğiniz şarkıyı alalım

Anaflaxia: Biz de bütün albümlerinden hazzetmiyoruz.Ama ilk 3 albümünü severiz In Flams'in.Bizim favorimiz Coma of Souls.In to the sound of slaughter'dan da A colder Day IN Heaven.

IronMan: A Colder Day In Heaven'da apayrı canım, yenilerini dinleriz umarım gelecek albümlerde..
Görüşmede olduğunuz firma var mı gelecek albüm için?
Yoksa yine kendi aramızda mı dinleyeceğiz ?

Anaflaxia: Birkaç firmayla görüşüyoruz, artık dağıtım yükünü kaldıramadığımız için mecbur kaldık biraz da.Yoksa çok meraklı değiliz, meşhur olalım falan diye.Büyük ihtimalle her ülkede farklı bir dağıtımcıyla çıkacak, ya da belki İskandinav ülkelerini tek bir dağıtımcı üstlenebilir.Henüz daha görüşme aşamasındayız firmalarla.

IronMan: Sevindirir elbette bizi de böyle şeyler. Peki şöyle bir soru; grup albümü çıkarttıktan sonra yurt dışından konser teklifi alırsa gidebilecek durumda mı yoksa okul ve iş engelleri fazla mı?

Anaflaxia: Şu an olsa gidemeyiz, ama albümden sonra illa ki konser vermemiz gerekecektir.Sadece yurtdışında değil Türkiye'de de.O yüzden o zaman yaratmaya çalışırız.

IronMan: Davulcu sorununu nasıl çözmeyi planlıyorsunuz? MO'da Çağlar çalmışta sanırım sizde istersiniz bir davulcunuz olsun?

Anaflaxia: Tabii isteriz.Zaten belli aralıklarla bir sürü davulcuyla çalıştık.Devamlı eleman alırmıyız, yoksa sadece canlıda çalması için birileriyle mi anlaşırız bilemiyorum.İkincisi daha muhtemel, çünkü özellikle benim eleman idare etmek konusunda pek başarılı olduğum söylenemez.Eski elemanlarımızın hemen hemen hepsi benimle sorun yaşayıp gruptan ayrıldı.O yüzden üç kişi devan ederiz gibi geliyor bana.
ama gelecek ne gösterir bilinmez.

IronMan: Bakalım ne göreceğiz geleceğinizde..

Anaflaxia: bakalım

IronMan: Aslında gelecek hakkında konuşabilmekte güzel bir Türk grubu için, kolay olmasa gerek Türkiye'de grubu olupta gelecekten birşey bekleyebilmek
Türkiye'deki diğer gruplarla nasıl aranız ?

Anaflaxia: Fazla tanıdığımız yok, en yakın tanıdığımız Crossfire ve Suicide.Bunun da nedeni ilk albümü Crossfire'dan Kaya'nın, ikinci albümüde Suicide'dan Erkan abi'nin kaydetmiş olması.Ama tabi bir sürü grubun kaydını dinliyoruz bir şekilde.Son dönem çıkanlardan ban en çok Decimation'ı tuttum mesela.
Bu arada onlar yeni mi çıktı, tam bilmiyorum ama

IronMan: Çok olmadı sanırım çıkalı, herhalde, galiba, bir ihtmimal..
Peki sizin web siteniz neden sade idi, böyle fanlara hitap eden şeyler yoktu. Hatta neden web siteniz yok artık. Ne oluyor orada?
Ve hatta neden başka forumlarda şurada burada sizden çok bahsedilmiyor. Siz mi uzak duruyorsunuz yoksa bir şekilde uzak mı kaldınız?

Anaflaxia: Web sitemiz, sevgili webmasterımız Emre'nin sayesinde 5 aydır yapım aşamasında.Emre bir takım server problemleriyle boğuşmaktan bir türlü update edemiyor siteyi.Ama bu ay bitmeden yeni site yayına girecek diye umuyoruz.Eski site gerçekten sadeydi, neden böyle tercih ettik bilmiyorum, sanırım fan olarak adlandırabileceğimiz hemen hemen herkesi zaten bire bir tanıdığımız içindi.

IronMan: Çünkü pek çok grup, konser vermesin, albüm yapmasın, hatta stüdyoya girmesin, eğer adını keyif yada on'a on'un tuvalet kapısının arkasına yazdıysa (resmen kurulduysa) Web sitesi açıp fan kulübü toplantısı yapıyor falan..
Sizin neyiniz eksik

Anaflaxia: Yeni site daha interaktif olacak forumu üye girişi falan bulunacak
forum ve fan club olayına gelince... Fan klübümüzün hiçbir zaman olacağını sanmıyorum.En azından biz bir tane kurmayacağız.Bize gereksiz ve kasıntı geliyor.İsteyen bize grubun mailinden ulaşabilir, daha fazlası saçma bence.Forumlarda pek bahsimiz geçmiyor gerçekten, bunun nedenini bilmiyorum

IronMan: E sen bilmiyorsun, ben bilmiyorum, kimse bilmiyor... Yerli gruplara sahip çıkın lan diye bağırıp yerli gruplardan haberi olmayan adamlar var nedense. Sonuçta yüz yüze olduğumuz için söylemiyorum, son zamanlarda çıkan gruplar arasında cidden içten gelerek desteklediklerimden birisi Anaflaxia ama üzüyor durumun böyle olması
Belki siz üzülmüyorsunuzdur, bilemem.. Her neyse, meslek ve okullarınız ne sizin
Neden bilmem ben sizi hep Odtü'de kurulmuş bir grup diye düşledim, saçmaladım mı acep?

Anaflaxia: Teşekkürler desteğinize.Biz pek önemsemiyoruz bu durumu.Aslında şu ana kadar öyle oturup hiç düşünmemiştim niye millet bizden bahsetmiyor diye
Ben inşaat mühendisiyim, odtu'de okuyorum ve evet odtu'de kurulduk sayılır.Baki İspanyol dili mezunu, Aytaç da Hacettepe'de kimya okuyor.

IronMan: Çok gereksiz bu bölümler, para kazandıracak şeyler okuyun yahu
Neyse, en azından yarı yarıya tutturmuş sayılırım
Peki, gelecekten beklentileri neler Anaflaxia'nın
Kendinizi nerede görebiliyorsunuz?

Anaflaxia: Müzik yapmaya devam etmek istiyoruz.Aslında tek beklentimiz bu.Kendimizi yirmi yıl sonra Slayer'ın yerinde görmüyoruz tabii.Eğer müziğimiz daha çok tanınırsa bu bize yeter.Bir de tarz ve tekniğimizi daha ilerletmek istiyoruz.
Müzikle 20 sene gayet şık bir plan gibi görünmekte. Umarız istediğiniz gibi bir müzikal ömür sizinle olur.

IronMan: Peki, gelelim sizi öldürmeye, son sözünüzü rica edebilir miyiz lütfen

Anaflaxia: hımm o zaman Long Live Speed Metal !!! diyelim son söz olarak ve bizi dinleyen herkese selam gönderelim.

IronMan: Biz de sizi daha çok kişinin dinleyebilmesini dileyelim

Not : Röportaj sırasında kapalı olan grubun web sitesi yazının yayına girdiği gün açık görünmekte.. www.anaflaxia.com sitesini ziyaret edip gruba görüşlerinizi iletmeniz faydalı olacaktır..

Anaflaxia Röportajı [2006]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Let It Flow Röportajı [2006]
» Episode 13 Röportajı [2006]
» Sarcophagus Röportajı [2006]
» Darkthrone Röportajı [2006]
» Dreamtone Röportajı [2006]