♥ | Rock Fan CLub © 2009 | ♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Ensiferum Röportajı

2 posters
YazarMesaj
Dαrky '
ραтяση
ραтяση
Dαrky '

Rep Sistemi : 2

Ensiferum Röportajı Empty
MesajKonu: Ensiferum Röportajı   Ensiferum Röportajı I_icon_minitimePaz Tem. 19, 2009 8:27 pm

2007 yılı başlarında üçüncü albüm piyasaya çıkacak. Çalışmalar nasıl gidiyor?

Her şey yolunda.. Bütün şarkılarımız hazır fakat şarkılara biraz daha baharat eklemek gerekiyor. Yeni albüm gerçekten çok sağlam.
Iron ile karşılaştırırsak nasıl bir albüm bekliyor bizleri? Konsept bir albüm mü olacak? Albümde ekstra enstrümanlara yer verecek misiniz?
Tabi ki bazı sürprizlerimiz var ama onları henüz sana söylemeyi düşünmüyorum Benim fikrime göre yeni albüm "Iron"a göre daha bir "bütün", daha bir "toplu" albüm olacak. İnan çok dürüst bir albüm hazırladık. Tabi yine şarkılarda temel Ensiferum unsurları mevcut; güç, büyü ve gizemli içki alemleri..
Iron'dan bu yana grupta bazı değişiklikler oldu, Janne Parviainen grubun yeni bateristi oldu ve Petri Lindroos Ensiferum'un daimi üyesi oldu.. Bu değişiklikler gruba neler kattı?
Biliyorsun ben gruba Petri’den sonra katıldım ve benden bir sene sonra da Janne gruba dahil oldu. İkisi de çok yetenekli müzisyenler ve kendi birikimlerini Ensiferum’a aktarıyorlar. İkisinin de grupta olmasından gurur duyuyoruz! Şu an her konuyu açık sözlülükle tartışabilen bir grubuz. Beraber müzik yapmaktan ve beraber sahneye çıkmaktan çok keyif alıyoruz. Grup içinde çok iyi bir atmosfer var ve konserlere gelen insanlar bunu rahatlıkla görebiliyorlar. Ensiferum’un taşıdığı bu ruh inanıyorum ki yeni albümü dinleyenler tarafından çok iyi hissedilecek..

Şarkı sözlerinizde; şaman , viking ve paganist öğeler dışında başka ne tür konular size ilham veriyor ??
Doğa, efsaneler, Finlandiya mitolojis, fantastik eserler, belgeseller ve filmler.
Folk metal gruplarının genel olarak Finlandiya ve İrlanda'dan çıkması hakkında ne düşünüyorsunuz?
Tarihsel açıdan bakarsak normal sanırım..
Peki, piyasada varolan mevcut metal gruplarının, folk öğelere artan ilgisinin sebebi nedir?
Sanırım folk metal gruplarının gördüğü ilgiden dolayı.. Herkes pastadan bir parça istiyor, değil mi?

Ensiferum'un müziğini nasıl tanımlıyorsunuz ve Ensiferum dışında yan projeleriniz var mı?
Fantasy Folk Metal.. En net tanımı budur.. Biliyorsun Petri aynı zamanda Norther'de çalıyor, Janne'nin milyonlarca projesi var, Markus'un da Soulstream adında bir projesi var.

Şimdiye kadar sayısız konser ve turneye çıktınız . Sahnealdığınız gruplar içerisinde hangileri sizi etkiledi? Seçim şansınız olsa hangi grupla sahneye çıkmak isterdiniz?
Napalm Death'in inanılmaz bir enerjisi var ve tabi ki Turisas! Bu adamlar "iyi şov nasıl yapılır?" gerçekten çok iyi biliyorlar.. Bloodstock'ta Turisasla beraber çalıyorduk ve sahnede sauna vardı.. Bir kaç içkiden sonra ben de Petri'yle beraber onlara katıldım..
Beraber aynı sahnede söylemek.. Iron Maiden muhteşem olurdu..
Metal haricinde dinlediğiniz müzik türleri neler?

Hepimizin ayrı ayrı müzik zevkleri var. Ben şahsen, bir bas gitarist olarak, funk ve eski Red Hot Chili Peppers tarzını severim, yeni tarzları pek bana göre değil.. Klasik müzik ve soundtracklere karşı özel ilgim olduğunu söyleyebilirim. Ama eğer evdeysem her şeyden çok sessizliği tercih ederim..
Şamanizm ve eski kültürlere olan ilginizi biliyoruz. Türkiye ve Türk metali hakkında ne düşünüyorsun? Tanıdığıngruplar var mı?
Türkiye hakkında? Orası çok sıcak! Ama Türkiye'ye gelip bir kaç konser verip daha sonra da plajlarda uzanarak güneşin ve bir kaç içkinin tadını çıkarmak muhteşem olurdu.
İtiraf etmem gerekir ki dinleyecek yeni gruplar arama konusunda oldukça tembelim. Doğal olarak Türk gruplarını tanımıyorum.. Ama google'dan araştırdım ve "The Sarcophagus"u buldum. Tarzları bana biraz aşina geldi..
Son olarak neler söylemek istersin?
Türkiye'deki bütün hayranlarımıza; metal kalın ve bırakın biralar aksın...
^RoCK_GiZeM^
ℓα∂у мσ∂єяαтöя
ℓα∂у мσ∂єяαтöя
^RoCK_GiZeM^

Rep Sistemi : 0

Ensiferum Röportajı Empty
MesajKonu: Geri: Ensiferum Röportajı   Ensiferum Röportajı I_icon_minitimeSalı Tem. 21, 2009 2:39 pm

TŞqLeR..

Ensiferum Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kurban röportajı
» Exodus Röportajı
» Overkill Röportajı
» Opeth Röportajı
» Deicide Röportajı