♥ | Rock Fan CLub © 2009 | ♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

AsafateD Röportajı [2002]

YazarMesaj
Dαrky '
ραтяση
ραтяση
Dαrky '

Rep Sistemi : 2

AsafateD Röportajı [2002] Empty
MesajKonu: AsafateD Röportajı [2002]   AsafateD Röportajı [2002] I_icon_minitimeCuma Tem. 17, 2009 9:39 pm

Soru: Uzun zamandır piyasada görünmüyorsunuz. Asafated neden dağıldı?

Burak: Zamanla herkesin değişik ihtiyaçları olmaya başladı. Bir süre sonra elimizdeki malzemeleri değerlendirememeye başladık. Bu bizi aşırı stres altına soktu. Hiçbir parçayı düzenleyemiyorduk. Şu anda bile düzenlenmemiş 5 parça var. Parçaları düzenleyememek bizim kendi aramızda sorunlar yaşamamıza neden oldu.

Tanju: Benim Açımdan bakarsan ben daha sert müzik yapmak istiyordum. Atilla ise daha yumuşak şeyler yapmak istiyordu.

Burak: Bir süre sonra konserlerde karşılarında çaldığın insanların ne yapmak istediklerini sorgulamaya başlıyorsun. "Bu insanlar gerçekten müzik mi dinlemek istiyorlar; yoksa başka şeyler mi yapmak istiyorlar?". Bunu kendi içimizde sorgulamaya başladık. Cenkin bir sözü vardır: "Karşında duran insanların müzik dinleyip dinlemediklerini sorgulamaya başladığın zaman o müzikten soğumaya başlarsın". Bu da bir etkendi.

Tanju: Tabii ki bu Cenk'in düşüncesi. Katıldığımı söyleyemem.

Soru: Grup dağıldıktan sonra Tanjunun başka bir projesi oldu (UÇK Grind).Asafated tan sonra neden böyle bir grup kurma ihtiyacı duydunuz? İki grup arasında ne gibi farklar vardı?

Tanju: Biz müzik yapmak istemediğimiz için Asafated'ı dağıtmadık. Kişisel ve müzikal anlaşmazlıklar oldu. Ben hala müzik yapmak istiyorum. Yıllardan beri müzik yapmak istediğim kişiler vardı. Onlarla birlikte çalmaya başladık. Benim açımdan çok keyif veren bir proje oldu. Asafated'la yapamadığımı UÇK Grind ile yaptım.

Soru: Gerekli imkanları bulsanız AsafateD'ı devam ettirmek istermiydiniz?

Burak: Kesinlikle devam ettirmek isterdim. Etrafımda müzik yapan birçok insan var. Ama onlrala çalışmayı düşünmüyorum. Hep içinde olmak istediğim bir grup vardı. Onlar başta arkadaşlarımdı. Onlar AsafateD'tı. Hep onları dinlerdim. Şu anda müzik yapmak istesem eski Asafated Atilla, Tanju ve Ben olarak müzik yapmak isterdim. Ama bu tamamen benim maddi imkansızlıklarımdan, yeni işimden ve onlara zaman ayıramamamdandır. Zaman için imkan yaratılabilir. Asafated'la çalarken, gündüz okuldaydım, akşamları prova yapardık, geceleri de ders çalışırdım. Zaman buluyordum. Şimdi de bulabilirim, ama şimdi daha az maddi imkanlara sahibim.

Tanju: Gerekli imkanlara sahip olup olamadığımı bilmiyorum ama şu anda grubu yeniden bir araya getirmek için Oğuzhan diye bir elemanla çalışıyorum. Artık Atillayla da müzikal anlamda pek uyuştuğumuzu söyleyemem. Şu anda bunlaru konuşmak için çok erken, ama birkaç ay içerisinde herşeyi göreceğiz.

Soru: Peki Asafated'ın geleceği nasıl görünüyor?

Burak: Tanjunun dediği gibi, önceden çaldığımız Oğuzhanla birşeyler yapmaya çalışıyorlar. Büyük ihtimalle ben olmayacağım.

Tanju: Belli olmaz!

Burak: Belli olmaz. Ama büyük bir ihtimalle başlamam. Çünki müzik aletin olmadan müzik yapmaya çalışmak senin müzik yapamamana neden oluyor. Bunun yarattığı bir baskı var. Bunu çok yaşadım. Bu yüzden de istediğim şeyleri de yapamamıştım. Yeniden o stresin altına girmek istemiyorum.

Tanju: Belli Olmaz!

Burak: Belli Olmaz(Gülerek)!...

Soru: Peki Asafated yeniden kurulduğunda öncekinden ne gibi farklar olacak?

Burak: Tarzımızda pek te bir değişikliğin olacağını zannetmiyorum. Aşk şarkıları yazmayacağımız kesin. Günün müziğine uygun şeyler de yapmayacağız. Eskiden bize doğru gelen şeyleri yaparız.

Tanju: Trendle pek işimiz olmaz. Nasıl hissediyorsan öyle yapmalısın. Değilmi Burak?

Burak: Öyle!...

AsafateD Röportajı [2002]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Direc-t Röportajı [2002]
» Metallians Röportajı [2002]
» Everwake Röportajı [2002]
» Giyotin Röportajı [2002]
» Lost Infinity Röportajı [2002]