♥ | Rock Fan CLub © 2009 | ♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Metallians Röportajı [2002]

YazarMesaj
Dαrky '
ραтяση
ραтяση
Dαrky '

Rep Sistemi : 2

Metallians Röportajı [2002] Empty
MesajKonu: Metallians Röportajı [2002]   Metallians Röportajı [2002] I_icon_minitimeCuma Tem. 17, 2009 9:41 pm

Röportaj Metallians grubundan Erol ve bendeniz Emrah arasında gerçekleştirilmiştir. Hiç bir dış etken karıştırılmamıştır.

-Yeni bir grupsunuz, bize kendinizden bir miktar bahsedermisin ?

C - Grup ilk defa Angel's Hate ismi ile ben, Oytun ve Onur tarafından kuruldu ilk günlerde çok yüksek bir hedefimiz yoktu ama provaya girdiğimiz ilk gün birbirimize uyumumuzun çok iyi olduğunu gördük ve neden hedeflerimiz yükseklerde olmasın diye düşündük ve çalışmalara başladık..
Daha sonra uzun süre baterist problemlerimiz oldu bunu Çağhan�ı bularak hallettik.. memlekette müzisyen krizi var çok ciddiyim.. Millet artık piyasaya olan inancını kaybetmiş o yüzden inançlı insan bulmak baya bi zor... Sonra çağhan�la devam ettik ve hala bu kadro ile devam ediyoruz.

- O halde, grup içindeki ortamın güzel olduğunu söyleyebiliriz. Peki ben logonuza geleceğim. İlginç bir tasarım. Yani arap harfleri kullanılmış. Kimin fikriydi ve kim yaptı. Beğendiğimi söylemeden geçmeyeyim.

C Evet ortam harika... Logomuz için ilk önce Tuncer'e çok teşekkür etmek isterim.. Tuncer olmasa o logo olmazdı.. Biz ne istediğimizi söyledik o da sanatını konuşturdu... Evet Arap harflerine benziyor bu doğru. Çünkü yaptığımız müzikte aşırı şekilde Anadolu motifleri var. Gerçi biz Anadolu motifleri yansıtan bir logo istemiştik ama ortaya bu çıktı fena da olmadı. Ayrıca logodaki harfler Arap harflerine benziyor fakat bundan daha ziyade logoyu Osmanlı tuğralarınada benzetmek mümkün...

- Peki bu sizi ürkütmüyormu tepkiler açısından. Bildiğin gibi ülkemizde Osmanlı dediğin zaman çoğu insanın aklına gericilik, örümcek beyinlilik gibi şeyler gelmekte. Hatta hatırlarsın Pentagram mehter marşından dolayı çok çok suçlanmıştı. Bütün bunlara gögüs gerebilecekmisiniz ?

C - Evet ülkemizde yobaz insanlar çok. Aslına bakarsanız bu tür eleştirilerden çekinmiyoruz değil.. Ama logo tam olarak Osmanlı�yıda yansıtmmıyor. Sadece Anadolu�yu yansıtmasını istedik böyle birşey ortaya çıktı. Ve ben istediğimizi ve müziğimizide yansıtacağını düşünüyorum... Piyasaya yeni çıkan bir grup olarak eleştiri alacağımızı biliyorum ama üstesinden gelebileceğimizden de eminim...

- Kendinize güvenmeniz hoş birşey. Söylediğin kadarıyla bir şarkınız nette yayınlanmak üzere hazırlanıyor. Bu şarkı sizi ilk tanıyacağımız şarkı olması itibariyle özel bir öneme sahip, en azından biz dostlar için. Bu şarkıdan ve genel olarak müzikal yapınızdan bahsedermisin ? Sözlerden de lütfen.

C � Birden heryerde ismimiz duyulmaya başladı ve bizde sözünü ettiğim parçaya ağırlık verdik. Bu parça gerçekten albüme koyacağımız bütün parçaları yansıtacak. Türden bahsetmek gerekirse, aslında biz pek bir türe uygun göremiyoruz müziğimizi ama bir arkadaşımız ufak tefek kayıtlarımızı dinledi ve tarzı şöyle açıkladı: trash-power metal üzerine oturtulmuş Anadolu motifleri ile zenginleştirilmiş bir tür... Sözler ise genelde herkesin yaşadığı şeyleri, merak ettiklerini, kafalarındaki soruları anlatıyor.

- Piyasada bu kadar grup varken, çok sayıda iyi şeyler yapmak isteyen grup varken, piyasa şartlarının getirilerinden ötürü genelde sadece üç beş şarkı yapıp bir iki sene içinde dağılan gruplardan olmamak için ne tarz planlarınız var ?

C- Biz grup olarak birbirimize çok güveniyoruz. Yani hepimiz ilk aşamada grupdan önce dostuz bu bağında kolay kolay kopacağına inanmıyorum... Kendi adıma konuşuyorum, tek kişi kalsam bile ki sanmıyorum, Metallians ismini götürebildiğim yere kadar götüreceğim... Grup olarak gerçekten çok büyük hedeflerimiz var ve bunlarıda başaracağız.

- Başarmanızı içten diliyorum Ki biliyorsun piyasada genel olarak bir çok gruba bok atan, birşeyler yapmasını engelleyen bir insan olarak tanınıyorum, ama bunları söyleyenlere inat desteğim sizlerle. Neyse, duygu sömürümü kenarı bırakayım, senin Pentagram fanı olduğunu bilmeyen pek yok herhalde, soundunuzda bu hayranlıktan eserler görecekmiyiz ? Sıra ve yeri gelmişkende şarkılarınızı hanginiz yapıyorsunuz ?

C - Teşekkürler ;=)
Tabii Pentagramı sevmemiz soundumuzu da etkiliyor. Zaten biz onların öğrencileriyiz. Doğal olarak müziğimizde çok benzerlikler var tabii ki. Ama onlar bazı şeyleri geride bırakmış bir grup, aşmışlar yani. Biz daha yeni başlıyoruz. Parçaları kim yapıyor ve sözler vs.. bunlar her gruba sorulur ve aralarından bir kişi ben yapıyorum diyip ortalığa atırlır . Bence bu çok yanlış birşey grup dedin mi herşey ortaktır o yüzden bu soruda bizim gruptan ortalığa atılacak kimse yok ;=) herşeyi birlikte yapıyoruz.

- Bu da grup olma gerekliliklerini güçlendirir elbet. Konserden bahsettin, ilk nerde ve ne zaman çıkacaksınız ?

C - Aslında önümüzde birçok fırsat vardı birçok yere çıkmak için fakat daha hazır olmadığımızı düşündüğümüzden konser vermedik hiç... Ekim ayında İzmir�de bir konser vermeyi düşünüyoruz hatta kesinleşti yakında ayrıntıları sitemize koyacağız. Onun dışında Eylül ayında teklif gelirse ya da biz bulursak konserlere çıkmayı düşünüyoruz. Birde Rock Station ve Metaldaze festivallerine katılmayı düşünüyoruz.

- Hayırlısı diyelim öyle olsun Çalışmalara hep beraber vakit ayırabiliyormusunuz ? Daha doğrusu düzelteyim sorumu çalışmalarınız ne sıklıkla ve sizi tatmin edici seviyedemi ?

C - Evet şimdilik yeterli ama konser zamanları daha sık prova yapmak durumundayız...

- Demo düşünüyorsunuz sanırım. Veya direk albüm mü diyeceksiniz ?

C - Şimdi ilk aşamada biraz önce söylediğim gibi. Albüm için yapacağımız parçalardan arasında seçtiğimiz bir parça var onu tanıtım parçası olarak kaydetmeyi düşünüyoruz ve şu anda onun için çalışmaktayız. ilk olarak onu dinleyeceksiniz bizden yani... Demo olayı şöyle olacak, albüm gibi bir demo yapacağız elimizde bir albümlük materyal var. Daha sonra bu elimizdeki master kayıtı teker teker düşündüğümüz şirketlere dinletmeye beğendirmeye çalışacağız.

Piyasamıza iyi şeyler üretmeniz dileğiyle Toparlayalım istersen yavaş yavaş. Söylemek istediklerin varmı ben sormadan ?

C - İyi şeyler başaracağımıza inanıyorum. Bizi seven ve desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkürler. Röportaj için de çok teşekkürler...

Metallians Röportajı [2002]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Direc-t Röportajı [2002]
» Everwake Röportajı [2002]
» Giyotin Röportajı [2002]
» AsafateD Röportajı [2002]
» Lost Infinity Röportajı [2002]