♥ | Rock Fan CLub © 2009 | ♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Everwake Röportajı [2002]

YazarMesaj
Dαrky '
ραтяση
ραтяση
Dαrky '

Rep Sistemi : 2

Everwake Röportajı [2002] Empty
MesajKonu: Everwake Röportajı [2002]   Everwake Röportajı [2002] I_icon_minitimeCuma Tem. 17, 2009 9:41 pm

Bu röportaj Everwake adlı melodic death metal grubundan Erdem ve ben BaLRoCK ile gerçekleştirilmiştir.

B: Evet grubu tanıtarak başla istiyorsan?
E: Gitarlar - Uğur ve Mustafa
Bass - Can
Davul - Serhan
Vokal - Erdem
Melodic Death Metal yapıyoruz. İstanbulluyuz.

B: Peki grup nasıl kuruldu?
E: Grup 2000 senesinin sonlarına doğru, o zaman ki gitarist, bass ve davulcu arkadaşlar tarafından kuruldu. Daha sonra diğer gitaristimiz ve ben katıldık 2 ay arayla. Kurulumdaki bassist ve davulcu arkadaşlar şu an bizimle değiller.

B: Ne oldu o arkadaşlara? Neden yollarınızı ayırdınız?
E: Öyle gerekti. Ama grup içinde olup biten kişisel bi problem kaynaklı değildi.

B: Daha E.P. yada demo'nuz yok bildiğim kadarıyla?
E: Evet, yok. Sadece bir compilation'da yer aldık. Adı "Lost Compilation". İstanbul Kayıp Stüdyosunun yaptığı bir compilation'du. "Koyalım bu şarkıyı" dediler. Bizde "Koyun" dedik.

B: Peki E.P. yada demo çıkartmayı düşünüyor musunuz? Eğer evetse ismi ne olacak ve ne zaman çıkartmayı düşünüyorsunuz?
E: Şu an için bir E.P. yada demo çalışmamız yok. Bu parasal ve zamansal sorunlarla da bağıntılı tabi..

B: Tek bir parçanızı dinledim. Everwake - Alone. Parçada doğu ezgileri var. Siz yaptığınız müziği hangi türe sokuyorsunuz?
E: Sen tek bir parça dinledin. Doğru, 'Alone' adlı parçamızda doğu ezgileri var. Fakat diğer çalışmalarımızda böyle bu tür ezgiler yok. Melodic Death Metal, fakat alışık olduğun Melodic Death'ten biraz farklı.

B: Tek Alone adlı parçanızı yolladın sen bana. O parçada doğu ezgileri vardı. Ben ona göre sordum. Başka kaydedilmiş parçanız yok mu?
E: Sadece sana yolladığım parça dışında şimdiye kadar girdiğimiz diğer kayıtların hiçbiri içimize sinmedi. O yüzden koymadık oraya buraya.

B: Sizin grupta sözleri kim yazıyor?
E: Bizde sözleri eski davulcumuz yazıyordu. Artık onun yerine sözleri yeni davulcumuz Serhan yazıyor.

B: Peki şarkıları kim besteliyor?
E: Besteleri gitarist arkadaşlar yapıyor.

B: Müziğinizde en etkisi altında kaldığınız gruplar hangisi?
E: In Flames, At The Gates, Arch Enemy ve bazı progresif metal grupları. Aslında grup elemanlarının ortak noktası Melodic Death. Diğer müzikal zevkler değişik tarzlarda. Bu yüzden herkes değişik birşey katabiliyor ve çeşitlilik oluyor.

B: Peki, konser verdiniz mi hiç?
E: Evet, İstanbul'da 2 tane. En son Ankarada'ki Zoo Fest'e konuk grup olarak çıkmıştık.

B: "Ah keşke yapmasaydık?" dediğiniz bir olay oldu mu?
E: Hmm hatırlamıyorum. Demekki çok pişman olduğumuz bir şey yapmamışız.

B: Geldik röportajın sonuna. Daha demo yada E.P. çıkartmayı düşünmüyorsunuz ve halinizden çok memnunsunuz?
E: E.P için sanırım biraz daha zamana ihtiyacımız var. Bu işi aceleye getirmek istemiyoruz. Evet, belki geç olucak ama kesinlikle yapabileceğimizin en iyisi olucak.

B: Ne güzel! Röportaj için çok teşekkürler. Son sözlerini alıyim?
E: Bu piyasayayı gönülden destekleyen herkese ve sana çok teşekkür ederim. Everwake olarak yakında iyi ürünlerle dinleyicilerin karşısına çıkmak için sabırsızlanıyoruz.

Everwake Röportajı [2002]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» AsafateD Röportajı [2002]
» Direc-t Röportajı [2002]
» Metallians Röportajı [2002]
» Giyotin Röportajı [2002]
» Cem Devrim Dursun Röportajı [2002]