♥ | Rock Fan CLub © 2009 | ♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Direc-t Röportajı [2002]

YazarMesaj
Dαrky '
ραтяση
ραтяση
Dαrky '

Rep Sistemi : 2

Direc-t Röportajı [2002] Empty
MesajKonu: Direc-t Röportajı [2002]   Direc-t Röportajı [2002] I_icon_minitimeCuma Tem. 17, 2009 9:40 pm

Bilge vs Gece
Müziğe nasıl başladın?Şu ana kadar nasıl yol aldın?Bu yolda etkilendiklerin oldu mu?
küçüklükten beri müzikle ilgilenirdim.kendimi bildim bileli şarkı söyledim ben.barış maço,mfö,michael jacskon,nirvana ve pearl jam en çok etkilendiğim isimlerdir küçükken.

Tasarladığın projelerin var mı?Gelecek için planladıkların neler?
en büyük isteğim türkiyeden çıkan dünyaca ünlü bir grup olmak.aslında kafamda çok fazla proje var.sahne dizaynı,çok büyük ve ilginç şovlar.ama takdir edersin ki bu ülkede bizim gibi grup için hayal.ama ilerde eminim ki yapacağız ...ve büyük yabanacı gruplarla beraber ismimizin anılması en büyük dileğim

Peki,Direc-t�e dönelim.Direc-t ne alemde?yolda konserler,kayıtlar,klipler,vb. var mı?
direc-t süper bir kayıt yaptı bu sefer.türkiyenin en pahalı stüyosu itü-maçkada.ödev olduğu için ücretsiz.onu şirketlere dinletecek.bir klip çekip bu kayda mp4.com a yollama projem var.h2000de çalıyoruz ve bir tekne konserimiz var.

Yurt içi,yurt dışı konserleri düşünüyor musunuz?
anadoluda çalmayı çok istiyoruz.rashit'le bir turne söz konusu.izmir ve eskişehirden çok istek var.bakalım.menajer olmayınca işler zor.

Konser kaydı olayına nasıl bakıyorsunuz?
en sevdiğim kayıt türüdür benim.böyle bir albüm yapmayı çok isterim ilerde..

Peki,senin Direc-t dışında bir yan projen var mı?
bir sokak grubum var.mızıka,trampet...ve bir de amerikalı dj yazz'la ortak bir elektronik alt yapılı retro müziğim var.sokak grubuma bu yaz antalya-olympos kadirin yerinde çalacağız bi ara.

Parçaların sözleri sana ait,genelde hangi moda uygun yazıyorsun?Şarkıları yaratırken
Etkilendiklerin neler veya kimler?
şarkılar hüzünle beraber kendimi neşelendirmeye çalışırken ortaya çıkıyor genelde.kendimden etkileniyorum.terk eden bir kız arkadaşıma,aldatan,terk ettiğim...ya da zamana,mekana,iç dünyalara ait şeyler olabiliyor.sakinleşmeye dair.sevinçli melodiler bulmak.umutlu olmak lazım

Sence ekonominin yaratıcılığa bir etkisi var mı?(Onu körükleyen veya körelten bir etken olarak mı çıkar karşımıza?)
tabii ki..bence en iyi eserler parasızken verilir(gülüyor)yapacak başka birşey yok.sokağa çıkamazsın.umutsuzsun..evde otur beste yap.hüzün kamçımdır

Peki,sizin ekonominiz ne alemde? ;P
berbat.gitar almam lazım,processor,amfi..vs...tel...))

Şu ana kadar verdiğiniz konserlerin içinde en iyi organizasyon hangisiydi?
ska-p

Odun aşk,orijinaliyle wooden love baya ilgi toplamıştı,hala da bu ilgi sürmekte;bu parçaya klip çektiniz mi veya çekmeyi düşünüyor musunuz?
çekmek..en büyük hayalim.kafamda accaip sıkı fikirler var.ama dediğim gibi bu ülkede destek bulmak taksimde çöp tenekesi bulmak kadar zor.wooden love a ben de taparım.çok umutsuz bir anımda salonda yapmıştım.

Dinleyicinize direkt olarak ulaşmayı hedeflediğiniz için mi Direc-t ismini seçtiniz?
galiba öyle oldu.beyne direk girmek gibi.aslında arabanın çarptığı tarsus yolundaki direkten geliyor ama.:=)))

Grupça etkilendiğiniz isimler kimler?
grupça ortak bir isim yok..ama hepimiz grunge müzik severiz

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?
bu soruların benim hayatımda bana sorulan en süper ve Direkt:=))sorular..bence gastecilik oku..:=))
orada bizi dinleyen herkese kucak dolusu sevgiler.
Röportaj için çok teşekkürler.

Direc-t Röportajı [2002]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» AsafateD Röportajı [2002]
» Metallians Röportajı [2002]
» Everwake Röportajı [2002]
» Giyotin Röportajı [2002]
» Cem Devrim Dursun Röportajı [2002]