♥ | Rock Fan CLub © 2009 | ♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Deathless Anguish Röportajı [2006]

YazarMesaj
Dαrky '
ραтяση
ραтяση
Dαrky '

Rep Sistemi : 2

Deathless Anguish Röportajı [2006] Empty
MesajKonu: Deathless Anguish Röportajı [2006]   Deathless Anguish Röportajı [2006] I_icon_minitimeC.tesi Tem. 18, 2009 1:33 pm

Ramazan ayı vesilesiyle din kardeşlerimizle biraz daha yakınlaşalım diyerekten Suudi Arabistan'a uzandık. Röportaj sırasında "Arap kızı camdan bakıyor mu" diye sorsam da kardeşimiz soruyu anlayamadı. "Happy month Ramadan" tadındaki röportajı bolca iletişim sıkıntısı çekerekten tamamladık. Saygılar..

Shatraug : Selamun Aleyküm Kamal. Yeni ep Demise Inception çıktı, hayırlı uğurlu olsun. Ep nin yapım sürecinden bahseder misin biraz?

Deathless Anguish : Aleykümm ve Selam. Teşekkürler. Bu Ep nin çıkması nerdeyse 1 yıl sürdü. Aynı dönemde Flesh Laceration isimli diğer projemle de uğraşıyordum ve önce onu tamamladıktan sonra Deathless Anguish Ep si üzerinde çalışmaya başladım. Albümün kayıtlarını gerçek davullarla yapmaya karar verdim ve birçok sorun ve zorluk çıktı ve 6 parçayı kaydetmem yaklaşık olarak 3 hafta sürdü. Daha fazla old school havası vermek için de çok üzerinde durdum. Bence oldu da.

Shatraug : Şu an bir davulcun yok ve internet sitende kayıtlar için davulcu ilanı vermişsin. Peki kayıtlar için neden canlı performansta kullandığın elemanları kullanmıyorsun?

Deathless Anguish : Evet grupta davulcu, bassçı ve 2. gitarist eksiği var Şu an sadece kayıtlar için yeni bir davulcu arıyorum. Zaten bu eleman sorunlarıyla Deathless Anguish ne kayıda girebilir ne de konsere çıkabilir. Bahsettiğin davulcu, kayıtları onunla birlikte yapacağımı düşünüyordu ama benim fikrimce kayıt yapabilecek yeterlilikte birisi değil. Deathless Anguish ile birlikte 2 konserde çaldı ve bu yardımlarını unutmuş değilim ama kayıtlarda yer almayacak.

Shatraug : Grupta yalnızsın yani. Sebebi nedir bunun. Elemanlara sen mi yol verdin yoksa terk mi edildin.

Deathless Anguish : heh. Deathless Anguish’in hiçbir zaman kalıcı elemanı olmadı ki. Çoğu zaman sadece konserlerde benimle birlikte çalması için elemanlar alıyorum. Gruba eleman alıp benim özellikle bir alana yönelmemi sağlayabilecek kişiler yok. Daha önce grupla çalan kişilerin emeklerine ve yardımlarına çok saygı duyuyorum ama rahatça söyleyebilirim ki hiçbirisi gerçekten kendini işine adamış insanlar değildi.

Shatraug : Ep yi nasıl bir stüdyoda kaydettin. Arabistan’da bu tarz müziği kaydedebileceğin nitelikte stüdyolar var mı? Veya kendine ait bir stüdyon mu var. Yok yoksa evde mi kaydettin?

Deathless Anguish : Burda stüdyo filan yok ki. Kayıtları evimde vokal, gitar, bass ve basit davul programı yapan çok basit bir yazılım kullanarak bilgisayarımda yaptım. Diğer gruplarda yaptığım işin aynısıydı yani. Sadece ilk defa gerçek davullar kullandım.

Shatraug : Gelecek kayıtta da aynısı mı olacak yani ?

Deathless Anguish : Suudi Arabistan’da bu tarz müziği kaydedebileceğiniz bir stüdyoyu bulmanız açıkçası imkansız. Çoğu stüdyo bu şehirde (hangi şehirse artık) ve hepsi Arap müziği yada daha yumuşak müzikler için. Yani bu işi kendim yapmak zorundayım.

Shatraug : Arap hükümeti ve halkı müziğiniz hakkında ne düşünüyor? Üstünüzde herhangi bir baskı var mı?

Deathless Anguish : Şimdilik hiçbir şey yok. Çünkü ne hükümet ne de insanlar bunun hakkında bir şey biliyor. Fanlardan bile şüpheliyim açıkçası Şu ana kadar yukarıdakilerle herhangi bir problemim olmadı ve ilerde de olmaz umarım. İnsanlara gelince Deathless Anguish’ten haberi olan az kişi var ama her gün, ilgilenen yeni yeni insanlarla tanışıyorum. Yerel grupların tamamının da beni desteklediğinden eminim. Bu bana güven veriyor.

Shatraug : Peki müziğinizi pazarlayabilecek prodüksiyon şirketleri var mı? Eğer varsa Arabistan metal sahnesini yukarı çekebilecek nitelikte mi?

Deathless Anguish : Şu an herhangi bir şirketle anlaşmam yok ancak umarım bir kaç şirket ilgilenir (ne soruyom ne cevap veriyo). Şirketler halen zayıf ve gelişmeleri ve destek vermeyi öğrenebilmeleri için çok zaman gerekecek.

Shatraug : Arabistan’daki metal piyasasının durumu nedir? Geçmişle bugün arasında kıyaslama yapınca gelişme var mı?

Deathless Anguish : Gelişme var gibi aslında. Yeni yeni gruplar çıktı, rock ve extreme metal arasında yeni tarzlar yapılmaya başlandı. Başka da yeni bir şey yok.

Shatraug : Çoğu fotoğrafında verdiğin pozlar ve aksesuarlarınla tanınmamak için elinden geleni yapmışsın. Konserler ise küçük odalarda siyah perdeyle çevrili sahnelerde gerçekleşiyor. Tanınmaktan mı korkuyorsun?

Deathless Anguish : ımmmm. (uzunca süren bir well olduğu için bu kelimeyi uygun gördüm) . Evet bu kesinlikle doğru kardeşim. Burada kamusal bir konser verebilmek gerçekten zor. Suudi Arabistan’da ancak ünlü Arap müzisyenlere konser izni veriliyor artı Çoğu insan metalin ne olduğundan habersiz ve metal dinleyenler için “şeytana tapan” gözüyle bakıyorlar.
Burada toplum dar ve herkes birbirini tanıyor. Bu yüzden insanların bizi tanımasına izin vererek risk alamayız.En azından şimdilik.

Shatraug : Hükümetin şimdilik metal hakkında bir şey bilmediğini söyledin. Peki öğrenirlerse ne olur sonuç? Tahminen.

Deathless Anguish : Satanist muamelesi görürüm ve elimden işim alınarak hapse tıkılırım sanırım. Emin değilim ama öğrenilmemesinden yanayım

Shatraug : Peki Arabistan’da din karşıtı gruplar var mı?

Deathless Anguish : YOK. Bizim din ile ilgili bir sorunumuz YOK. Zaten grupların çoğu politik şeyler hakkında müzik yapıyor.

Shatraug : Röportajın sonuna doğru geliyoruz Kamal. Arapça şarkın var mı hiç?

Deathless Anguish : Hayır tamamı İngilizce. Uzun kelimelere ve sert sesli harflere sahip bir dilimiz var. Hızlı riffler ve Arapça sözcükleri bir arada kullanabilmenin formülünü hala bulamadım.

Shatraug : Sen kullanamıyorsun ama kullanan yabancılar var. Ecnebi grupların şarkılarında ezan kullanmasını nasıl karşılıyorsun?

Deathless Anguish : Buna kesinlikle karşıyım. Ayrıca müzikte dini sembollerin kullanılmasına da karşıyım. Hatta din için müziğin kullanılmasına da karşıyım.

Shatraug : Röportaj için sağol Kamal. Eklemek istediğin şeyler varsa buyur söyle.

Deathless Anguish : Röportaj için gerçekten çok teşekkürler. Dışarıda bizi tanıyan ve destekleyenlerin olduğunu bilmek gerçekten güzel. Hepinizin Ramazan’ı mübarek olsun.

Deathless Anguish Röportajı [2006]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sodom Röportajı [2006]
» Coldworker Röportajı [2006]
» Venom Röportajı [2006]
» 'I', Abbath Röportajı [2006]
» Anaflaxia Röportajı [2006]