♥ | Rock Fan CLub © 2009 | ♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Belphegor Röportajı [2006]

YazarMesaj
Dαrky '
ραтяση
ραтяση
Dαrky '

Rep Sistemi : 2

Belphegor Röportajı [2006] Empty
MesajKonu: Belphegor Röportajı [2006]   Belphegor Röportajı [2006] I_icon_minitimeC.tesi Tem. 18, 2009 1:48 pm

Bephegor; yeni çıkarmış olduğu 'PESTAPOKALYPSE VI' Hard rock, metal hammer, terrorizer gibi ünlü dergilerden çok yüksek puanlar aldı. Grup; Helmuth –vokal, Sigurd- Gitar, ve son olarak gruba dahil olan Serpenth – Bass oluşuyor. Grubun albümünü çıkarmadan kısa süre vokalistleri Helmuth ile yapılmış olan röpörtajı

6. Stüdyo albümünüz olan 'Pestapokalypse VI' ezici soundun dan dolayı sizi tebrik etmek istiyorum öncelikle. Şarkıları oluşum sürecinden biraz bahseder misin?

'PESTAPOKALYPSE VI ile müziğimizde duyguyu, enerjiyi ve gücü arttırdık. Heavy ve yoğun soundu birleştirebildiğimizi başardığımızı düşünüyorum . 'PESTAPOKALYPSE VI' grupta; soundun oluşması, şarkıların yazılması ve müzikalite olarak büyük bir değişimdir.

Bu yeni, güçlü sound u nasıl hayata geçirdiniz.?

Belphegorun her zaman için amacı, gruptaki elemanların kendini geliştirmesi ve soundun gücü arttırmak olmuştur. Bu süreçte farklı gitarlarla çalıştık ve soundta da pekte alışılmış olmayan frekanslar denedik. Bu yüzden soundun daha epik ve görkemli oldu. Ritimleri, vokalleri, davulları bu albümde daha etkili kullandık, Düzenlemeleri daha güçlü.
Sonuçta albümden çok memnun olduğumuzu söyleyebilirim. Bu canavar ruhlu albümün piyasaya sürülmesi için sabırsızlanıyorum.

Bana Belphegor ciddi olarak çalışan gruplardan biri gibi geliyor. Her zaman yolda ve aynı zamanda yeni albüm hazırlıklarında. Yani Belphegor sadece bir müzik grubu değil , aynı zamanda sizin hayat tarzınız gibi oldu, yanılıyormuyum?

Evet tabi, her şey konusunda çok ciddiyiz. bir şarkıdan yüzde yüz memnun olduğumuzda yada soundunu sevdiğimizde albümümüze koyuyoruz. Belphegor yıllardan beri hayatımız oldu. Bütün zamanımızı provada, yolda ve stüdyoda geçiyor. Bize destek olan ve albümlerimizi alan bütün fanlarımıza en iyisini sunmak istiyoruz.

'Goatreich – Fleshcult' nın piyasaya sürülmesinden sonra bir takım değişikler oldu . geçen albümünüzü Mastersound studiolarında Alex Krull ile kaydetmenize rağmen, bu albümünüzü Stage One Studiolarında Andy Classen ile kaydettiniz. Bunun sebebi nedir?

Bildiğiniz gibi, stüdyoya girmek, kayıda başlamak her zaman mükemmel olmaz. Müzikleri ve sözleri yazmak her zaman uğraştırıcıdır. LUCIFER INCESTUS' ve 'GOATREICH – FLESHCULT' in the Mastersoundlarında Alex ve ekibiyle kaydedilmesi bizim için mükemmeldi. Ve çok şey öğrendik. Ama yinede yeni deneyimler kazanmak, değişiklikler yapmak önemlidir.

Andy ile çalışmalarınız sonucunda memnun oldunuz mu?

Heyecan, ürün, şarkılar…. 'PESTAPOKALYPSE VI' in Stage One stüdyolarında Andy Classen ile kaydedilmesi mükemmeldi. Bizim için harika bir sound oluşturdu ve onunla çalışmak biraz uğraştırıcıydı.

Oradaki ilk çalışmanız mıydı?

Hayır. 11 yıl önce ilk uzun soluklu albümümüz olan 'THE LAST SUPPER' da onunla kaydetmiştik. Geçen süre içerisinde Andy çok şey öğrendi , ve şimdi çok iyi donanıma sahip, ve tekrar onunla çalışma zamanıydı. 'PESTAPOKALYPSE VI' ı dinleyince bunun çok iyi bir karar olduğunu göreceksiniz.

Diğer bir adres değişikliği Napalm Records tan Nuclear Blasta geçmeniz oldu. Neden geçtiniz ve anlaşmanız birden çok albüm için mi?

Aslında bu konu hakkında konuşmak istemiyorum. Bildiğin üzere 'LUCIFER INCESTUS' ve 'GOATREICH – FLESHCULT' gibi iki albüm piyasaya sürdük ve geliştirmek için elimizden geleni yaptık. Napalm Records tan ayrılmamız bir felaketle sonlanmasından beri, benim tarafımdan söylenecek fazla bir şey kalmadı. Sigurd ve ben bütün materyalleri metal olan Nuclear Blast gibi partner bulduğumuz için mutluyuz. Şimdi bütün olanaklarımız var ve geçmişte ne varsa çöpe attık. Nuclear Blast gibi dünya çapında bir firma ile anlaşmamız geçmişe göre Belphegorun daha fazla metal ruhu kazanmasına sebep oldu.

Şunu anladım ki Sen(helmunt) ve Sigurd grupta kalıcısınız, albümde geçici elemanlarla çalıştınız. Canlı performanslarda için bu problemi çözmek için bir planınız var mı?

Sigurd ve Ben, müzikal olarak albümden yüzde yüz sorumluyuz. Tabi durmadan gruptakilerin değişmesi biraz üzücü, ama gruba taze kanların katılmasıyla, her zaman üstesinden gelebildik. Bildiğiniz üzere, daha iyi müzisyenlerin geçici olarak katılım fikrinin bir grubu her zaman ileriye götüreceğini düşünüyorum.

Yeni albümden 2 video klip hazırlandı. Biri 'Belphegor – Hell's Ambassador' diğeride 'Bluhtsturm Erotika'. Video kliplerin hazırlanışından bahsedebilirmisin biraz?

Avrupa için Bluhtsturm Erotika, US için Hell´s Ambassador. Firma tarafından video klipler için bütçe ayrılması bizim için bir ilkti. Sonuç gerçekten inandırıcı ve güçlü oldu. Sadece Dr. Schnabel, ateş, kan ve metal diyebilirim. So, Ladies and Gentlemen, watch it.

Sanırım Avrupa için digipack versiyonu piyasaya sürülecek bu doğru mu ?

Evet

Yeri gelmişken Amerika için herhangi bir haber var mı?

Evet sonunda BELPHEGOR Amerika ve Canadayı istila edecek, showların tarihleri belli oldu. Unleash ve Krısıun ile birlikte çalacağız. 30-35 showdan oluşan bu tur 2007 Ocağı gibi tamamlanmış olacak. Bu turların tarihlerinin gelmesini ve uzun zamandır dinleyicimiz olan yeni insanlarla tanışmayı bekliyoruz…..Şimdi bana bir bira verin.

Avrupa için tur planları nelerdir?

'PESTAPOKALYPSE VI', bütün dünyada piyasaya sürüldükten sonra Bir dahaki BELPHEGOR propaganda kampanyasına hazırlayacağız. BELPHEGOR bu yıl içerisinde X – Mass Festivals festivalini onayladı.

Albümdeki 2 gitarın soundu; mükemmel gitar becerileri, bu sıralar kendinizi geliştirmek hakkında neler düşünüyorsunuz?

İltifatların için teşekkürler. BELPHEGOR şimdi uzun bir süre sahnede olacak ve inan bana ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz. 'PESTAPOKALYPSE VI' albümü Belphegor un müzikalite 2006 soundu için beklediği her şeydir.

Bence 'Pestapokalypse VI' albümü nün soundu, daha hızlı olan 'Goatreich – Fleshcult' albümünün sounduna göre; albümün içindeki şarkılar yavaş adımlarla ilerliyor ve daha heavy. Sen buna katılıyor musun? Böyle bir temel dönüşümün nedeni nedir?

Fuck. Hayır. Buna katılmıyorum, bu saçmalık. Bu hiçbir şeye dönüş değil. Bu ilerisi için büyük bir adım . 'NECRODAEMON TERRORSATHAN' albümü ile 'PESTAPOKALYPSE VI' albümünü karşılaştıramazsın. Tabi ki eğer sağır değilsen hah hah. Dokuz şarkı yeni albümde daha dinamik yeni bir seviyeye ulaştı. Bunun yanında daha agresif vokalleri duyabilirsin. 'PESTAPOKALYPSE VI' de bütün enerjimiz, esinlendiklerimiz ve kanımız var , her şey daha olağanüstü ve daha fazla cehennem ateşi.

Birazda sözlerdeki derinliğe dönelim. Kesin bir konu var mı yada birine adadınız mı? Albümün 'Pestapokalypse' olarak isimlendirilmesinin bir nedeni var mı?

Asıl konu pestilence- şeytan ve kıyamet; asıl karakter Dr. Schnabel, albümün başından sonuna sözü edilen, başbelası doktor, 'Bluhtsturm Erotika' , Goethe ve the Marquis de Sade nin mısralarını içeriyor. Biz bu iki zıt karakteri karşılaştırdık. Güzellik ve iyilik bir tarafta, gözden düşmüş ve günahkar diğer tarafta.

Sözler İngilizce, Almanca ('Bluhtsturm Erotika') ve Latince. Aslında bu ilk kez değil, bundan biraz bahsede bilirmisin?

Bu sıralar Almanca şiirleri artırdık, bunun yanında Latince ( kilisenin dili…) ve İngilizce.. 1994 ten bu yana bunu denememizin nedeni, Her dilin kendi içinde konuşmada bir atmosfere sahip olmasıdır. Bunun yanında kullandığımız eski mısraları ve nakaratları çeviremezsiniz. Bunun nedeni anlamın bozulmasıdır.

Albümün tasarımı Seth Siro Anton tarafından yapıldı. Bu sanatçı hakkında ve çalışmaları hakkında biraz bahsede bilirmisin?

Evet, sözlerin ve müziğine uygun bir tasarım olmasına gerçekten önem veriyoruz ve bizim için önemli bir özellik. Yunanistan’dan Mr. Seth iyi iş çıkardı.

Belphegorun ilerisi için planları nelerdir?

Uzun bir süre etrafta olacağız. metal müzik adına üretmek bizim için eğlenceli, ve hiç olmadığı kadar hırslıyız. En önemli planımız tura devam etmek ve 'PESTAPOKALYPSE VI' sesini duyurmak olacak.

(Kaynak:LOM magazine-masterful-magazine.com)

Belphegor Röportajı [2006]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sodom Röportajı [2006]
» Coldworker Röportajı [2006]
» Venom Röportajı [2006]
» 'I', Abbath Röportajı [2006]
» Anaflaxia Röportajı [2006]